مدیرعامل توانیر:

تا یک ماه آینده شرایط بحرانی برق ادامه خواهد داشت

محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال به ویژه در یک ماه آینده این شرایط بحرانی ادامه دارد، به همین دلیل فشار آورده‌ایم که نیروگاه‌ها خیلی سریع در مدار قرار بگیرند. در بحث رمزارزها برخورد جدی می‌کنیم و به ادارات و بانک‌ها هشدار می‌دهیم مصرفشان را کم کنند. اما نکته‌ای که وجود دارد و خواهش من این است که مردم با همین اقدامات ساده یعنی خاموش کردن لامپ اضافه و تنظیم درجه کولر و … کمک کنند.

مدیرعامل توانیر در برنامه تلویزیونی از ادامه بحران برق خبرداد و گفت: تا یک ماه آینده این شرایط پا برجاست.

به گزارش «انتخاب»؛ محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال گرمای شدید و زودرس داشتیم کم بارشی و خشکسالی هم اضافه شده است و از سوی دیگر چاه های کشاورزی زودتر به مدار آمدند و دستگاه های سرمایش مردم زودتر روشن شد. پدیده‌ای به نام رمز ارز هم متاسفانه یک حجم قابل ملاحظه‌ای از مصرف را به خود اختصاص داد.

وی در جواب این سوال که این شرایط تا چه زمانی ادامه دارد گفت: امسال به ویژه در یک ماه آینده این شرایط بحرانی را داریم، به همین دلیل خیلی فشار آورده ایم که نیروگاه ها خیلی سریع در مدار قرار بگیرند و استفاده کنیم. بحث رمزارز ها را برخورد جدی می کنیم و به ادارات و بانک ها هشدار می دهیم مصرفشان را کم کنند. اما نکته ای که وجود دارد و خواهش من این است که اگر مردم با همین اقدامات ساده یعنی خاموش کردن لامپ اضافه و تنظیم درجه کولر و.. کمک کنند واقعا نیاز به خاموشی نخواهیم داشت.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.