شبی سخت برای رژیم صهیونیستی / رسانه اسراییلی: زیر آتش مقاومت غافلگیر شدیم

با نگاهی به رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعتراف به غافلگیری در مقابل توان مقاومت از یک سو و اعتراف به ناکارآمدی توانمندی‌های تسلیحاتی رژیم صهیونیستی از جمله گنبد آهنین در کنار افزایش بی‌اعتمادی به سران این رژیم مهم‌ترین نتیجه‌گیری آنها را تشکیل می‌دهد.

در حالی که شبکه 12 تلویزیون اسرائیل از افزایش شمار صهیونیست‌های به هلاکت رسیده در جریان دور جدید درگیری با مقاومت به 5 مهاجر صهیونیست سخن می‌گوید یک از روزنامه‌های پرتیراژ این رژیم صفحه اول خود را به طور کامل به این حملات اختصاص و با تیتر ( اسرائیل) در آتش می سوزد یا اسرائیل زیر آتش (مقاومت) به واکنش سخت مقاومت به اسرائیل سخن گفتند.

روزنامه عبری زبان «معاریو» در گزارشی که در شماره امروز چهارشنبه منتشر شده است ضمن اعتراف ضمنی به حملات کورکورانه ارتش صهیونیست به نوار غزه تاکید کرد با وجود 500 مورد حمله به نوار غزه موشک‌های فلسطینی همچنان مناطق مختلف اسرائیل را هدف قرار می‌دهند.

در گزارش معاریو که در صفحه این روزنامه و در شبکه اینترنت هم منتشر شده است، سه شنبه شب و بامداد چهارشنبه را یک شب دراماتیک برای اسرائیل توصیف و تاکید کرد اسرائیلی‌ها شب سختی را به دلیل حملات شدید صورت گرفته از نوار غزه پشت سر گذاشتند.

این روزنامه عبری زبان همچنین برای توجیه ناکارآمدی سامانه‌های پدافندی ارتش اسرائیل در مقابل موشک‌های مقاومت به نقل از سخنگوی ارتش صهیونیست اعتراف کرد دست کم دو سامانه گنبد آهنین دچار نقص فنی شده‌اند و تلاش‌ها برای بر طرف کردن این مشکلات ادامه دارد.

این روزنامه همچنین خبر داد: 9 واحد نظامی جدید به منطقه یهودا و سامره (کرانه باختری) اعزام شده‌اند تا به پلیس اسرائیل برای حفظ امنیت این منطقه کمک کنند، در همین حال ارتش اسرائیل کار بازداشت فعالان عضو گروه‌های مقاومت فلسطینی به ویژه فعالان هوادار حماس را در کرانه باختری تشدید کرده است.

با وجود تمامی این اقدامات معاریو تاکید می‌کند، حملات گروه‌های مقاومت در غزه اسرائیل را غافلگیر کرده است در حالی که تلفات جانی و خسارات مادی وارد شده به اسرائیل در این دور از حملات بسیار قابل توجه است.

این روزنامه عبری زبان در یادداشتی هم خبر داد ، با وجود آن که در حال حاضر تمامی احزاب و جریان‌های سیاسی اسرائیلی تلاش کردند در مقابل حملات گروه‌های فلسطینی پشت دولت و ارتش باشند اما به طور حتم خروجی اول این دور از درگیری کنار رفتن کابینه فعلی و تشکیل کابینه‌ای جدید خواهد بود.

در بخشی از این یادداشت مدعی شده است ارتش اسرائیل در دام حماس گرفتار شده است در حالی که راستگرایان دینی در اسرائیل هم دام دیگری برای این ارتش پهن کرده‌اند، امروز حماس به خواسته خود برای کنترل نوار غزه دست پیدا کرده است.

معاریو در گزارش دیگری که از شهرک‌های مهاجر پذیر اطراف نوار غزه تهیه کرده است از خشم شدید مهاجران صهیونیست که در این منطقه اسکان داده شده اند نسبت به شرایط امنیتی خود خبر داد.

این روزنامه با استناد به مصاحبه‌های انجام گرفته تاکید می‌کند، مهاجران صهیونیست در این منطقه ساختار سیاسی اسرائیل را به ناکارآمدی و ضعف متهم می‌کنند.

به اعتقاد برخی از این مهاجران آنچه که شاهد آن هستند بازی بنیامین نتانیاهو با جان آنها برای اهداف سیاسی است و امروز رهبران اسرائیل به جای حفظ امنیت آنها به دنبال حفظ شرایط سیاسی خود هستند.

این اخبار در حالی منتشر می‌شوند که برخی از رسانه‌های اسرائیلی هم به نقل از منابع آگاه در سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی خبر دادند، اسرائیل در شرایطی از ضربات گروه‌های مقاومت در نوار غزه غافلگیر و ضربه پذیر شده است که نه ایران و نه حزب الله هیچ یک قصدی برای ورود به این درگیری ندارند و گروه‌های فلسطینی به تنهایی و بدون ورود هیچ یک از طرف‌های دیگر به این معادله چنین ضرباتی را به اسرائیل وارد کردند.

از سوی دیگر روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در گزارشی که به صفحه اول آن هم آمده تحت عنوان اسرائیل زیر آتش نوشت: بیش از یک میلیون دانش آموز در منازل خود باقی می مانند و اکثر فعالیت‌ها از بئر السبع تا نتانیاهو تعطیل و فلج هستند.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی بعد از سقوط چند فروند موشک در مرکز اراضی اشغالی فرماندهی جبهه داخلی اسرائیل از تمامی اهالی مناطق ممتد از بئر السبع تا نتانیا خواسته است تا از منازل خود خارج نشوند.

در گزارش‌های این روزنامه عبری زبان آمده است ، ده‌ها موشک به سوی اسرائیل شلیک شدند که نتایج وخیمی هم برای ما در پی داشتند، به غیر کشته‌ها 40 نفر نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شدند که حال دست کم 3 نفر از آنها بسیار وخیم است در حالی که فرودگاه بن گوریون هم در زمان وقوع حملات راکتی تعطیل شد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: اسرائیل به شدت از قدرت موشکی جنبش جهاد اسلامی فلسطین غافلگیر شده است.

مسئولین عالی‌رتبه اسرائیلی اعلام کردند گستردگی و شدت این عملیات باعث شده است تا مسئله حمله زمینی به نوار غزه هم جزو گزینه‌ها قرار بگیرد.

در همین زمینه کابینه امنیتی اسرائیل دستورات لازم را به ارتش اسرائیل برای آماده ساز‌ های لازم جهت انجام عملیات زمینی صادر کرده است گرچه هیچ عجله‌ای برای انجام چنین کاری وجود ندارد.

دستورات فعلی کابینه امنیتی به ارتش اقداماتی بازدارنده علیه حماس و جهاد اسلامی است اما حملات شب گذشته که تل آویو و گوش دان را هدف قرار دادند نشان داد که اسرائیل با این هدف (بازدارندگی گروه‌های مقاومت) فاصله زیادی دارد و برای بازداشت حماس از ادامه حملات موشکی خود باید زمان بیشتری را صرف کند.

به اعتراف یدیعوت آحارانوت، گروه‌های مقاومت قدرت و توانمندی خود را افزایش داده‌اند اما هیچ تغییری در بهبود توانمندی و قدرت ارتش اسرائیل دیده نشده است.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.