سیگنال‌های مهم بورس امروز

بازار در روز گذشته با تاثیر پذیری از تغییر دامنه نوسان روندی متعادل و مثبت را پیش گرفت باید دید امروز چه سیگنال‌هایی بازار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

به گزارش عادل نیوز، بازار در روز گذشته با تاثیر پذیری از تغییر دامنه نوسان روندی متعادل و مثبت را پیش گرفت باید دید امروز چه سیگنال‌هایی بازار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

  • بانک مرکزی با تزریق ۲۱٫۱ هزار میلیارد ریال نقدینگی در قالب توافق بازخرید با سررسید ۱۴ روزه با حداقل نرخ ۱۹٫۹ درصد به بانک‌های متقاضی موافقت کرد.
  • مدیر عامل شرکت مورگان‌کریک (Morgan Creek Capital) پیش‌بینی کرد بیت‌کوین می‌تواند ظرف مدت پنج سال آینده به قیمت ۲۵۰ هزار دلار برسد.
  • معاونت معدنی وزارت صمت برای تسهیل صادرات در محصولات فولادی از ساماندهی صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل) در نامه‌ای اعلام کرد همچنین در این نامه اعلام شد از ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ واحدهای مد نظر نیازی به تایید دفتر صنایع معدنی درسامانه فرامرزی گمرک را ندارند.
  • مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: شرکت‌ها پس از پیاده‌سازی الزامات مربوط به زیرساخت برگزاری مجامع الکترونیکی، مکلف هستند نسبت به انتشار تصمیم برگزاری مجامع الکترونیک از طریق کدال یا روزنامه کثیرالانتشار حسب مورد جهت اطلاع سهامداران اقدام کنند.
  • سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح آخرین وضعیت کووید-۱۹ در کشور گفت: هنوز موج چهارم این بیماری را به صورت کامل پشت سر نگذاشتیم، اما در بیشتر استان‌ها قله موج را رد کرده‌ایم.
  • سخنگوی گمرک گفت: در سال ۹۹ بیش از ۳۲۴ تن زعفران با ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون دلار به ۶۰ کشور صادر شد که پنج کشور هنگ‌کنگ، امارات، اسپانیا، چین و افغانستان، ۷۹ درصد وزن و ۷۸ درصد ارزش کل صادرات این محصول ایرانی را به خود اختصاص دادند.
  • جهش یک هزار تومانی قیمت دلار در صرافی ملی دیروز در حالی رخ داد که رییس بانک مرکزی ریزش قیمت دلار را ناشی از اخبار وین به مدیریت بانک مرکزی نسبت داده و در یک برنامه تلویزیونی دو روز قبل اعلام کرد که قیمت اسکناس امریکایی به زیر ۲۰ هزار تومان می‌رسد.
  • تعطیلی بزرگ‌ترین خط لوله بنزین آمریکا که پس از یک حمله سایبری روی داد، ممکن است کرانه شرقی این کشور را با کمبود سوخت روبه‌رو کند و باعث بزرگ‌ترین افزایش قیمت بنزین در هفت سال گذشته شود.
  • دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و سایپا در سررسید آبان ماه ۱۴۰۰، از امروز (سه‌شنبه) در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود.
  • با تصمیم مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هگمتان (سهگمت)، تولیدی ایران تایر (پتایر)، سیمان بهبهان (سبهان)، سیمرغ (سیمرغ)، صنعتی نیرو محرکه (خمحرکه) در جریان معاملات دیروز (دوشنبه) مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی شدند.
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.